Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

Twoje mieszkanie zasługuje na remont po wielu latach? Gdy nie czujesz się w nim komfortowo, brzydkie ściany i kafelki pamietające okres PRL-u od razu niszczą twoje dobre samopoczucie, nie warto zwlekać. Skąd jednak wziąć pieniądze na remont mieszkania? Jeżeli nie masz własnych oszczędności w wystarczającej sumie, wówczas do twojej dyspozycji jest szeroka gama kredytów.

Na remonty mieszkania najczęściej zaciągane są kredyty konsumenckie gotówkowe – można dostać je nawet bez skomplikowanych formalności w każdym banku. Wysokość wypłaconej sumy zależna jest głównie od twojej zdolności kredytowej – przy minimalnej pensji wpływającej na konto uda ci się dostać nawet do 30-40 tysięcy złotych bez specjalnych zabezpieczeń – oczywiście, na długi okres, a tym samym także koszty kredytu mogą być spore.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytów hipotecznych – mają one swoje złe i dobre strony. Przede wszystkim można uzyskać niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów gotówkowych, a przy tym także wyższą sumę kredytu, ponieważ zabezpieczeniem będzie wtedy hipoteka ustanowiona na mieszkaniu – warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli raty nie będą spłacane regularnie, wówczas bank może upomnieć się o mieszkanie.

Trzecim rozwiązaniem, gdy z remontem mieszkania nie będą związane wysokie wydatki, jest skorzystanie z szybkich pożyczek internetowych w bankach oraz pożyczek pozabankowych – chwilówek. Wtedy nawet w ciągu kilku minut można uzyskać pieniądze na konto – zwykle w niedużych kwotach, do 2000-3000 złotych, ale jeżeli planujesz pomalowanie ścian czy kupno paneli, wtedy taka suma powinna spokojnie wystarczyć na pokrycie wydatków.

Zatem jeżeli nie chcesz odkładać remontu w nieskończoność, aż zbierzesz odpowiednią sumę, wtedy wybierz kredyty i pożyczki – sprawdź dostępne oferty, porównaj je i wybierz najlepszą dla siebie.